Přípravné utkání  12.7.2019 - TC Vítek, Ostrava

Vítkovice: Květon - Surzyn, Mikula, Cverna, Stříž - Motyčka - Holiš, Matoušek, Matocha, Kania - Kovařík.

Střídali:  Bzirský, Praus, Moučka, Martišiak, Chvěja, Maťej.

Kalina - Seibert, Purzitidis, Vejvoda, Můčka - Ambrozek, Bača, Svoboda - Vichta, Komenda, Krč.

Střídali:  Koutek, Habáň, Bala.

Trenér:  Dušan Žmolík.

Hodnocení trenéra Dušana Žmolíka:

"Utkáním jsme zakončili první týden přípravy, který jsme až na výsledky zvládli. Prověřili jsme své síly, zjistili jsme, že kondičně i herně jsme už na začátku přípravy na tom velice dobře, i když v dnešním zápase nám ve druhém poločase síly docházely, což je ale logické, protože jsme všechna utkání odehráli ve 13 lidech. I z toho důvodu dnešní zápas byl první poločas daleko lepší, vytvořili jsme si v něm spousty šancí a místo toho, abychom ho vyhráli, prohráli jsme ho 1:0. Druhý gól jsme soupeři v druhém poločase darovali. Průběh druhé půle byl podobný té první, stále jsme se snažili držet míč, ale nějakou extra šanci jsme si nevytvořili, naopak soupeř nám pak chodil do brejků, které právě vznikaly z naší nepozornosti, zbytečných ztrát a špatného zajišťování. Ale situace soupeře jsme vždy dokázali včas vyřešit."

Hodnocení asistenta trenéra MFK Vítkovice Miroslava Paula:

"Nebyli jsme spokojeni s nástupem do zápasu. Dělali jsme spoustu nevynucených chyb a byly tam časté technické nedostatky. Stále se o tom bavíme a snažíme se takové laciné ztráty eliminovat, poněvadž ve druhé lize by nás to stálo hodně sil a možná i body. Měli bychom být jistější na míči. Vstřelená branka nás naštěstí trochu uklidnila a vstup do druhé půle byl již o něčem jiném. Rychle jsme přidali další branku a postupem času soupeři docházely síly, přeci jen je v jiné fázi přípravy než my. Měli jsme tak spoustu prostoru k brejkům a gólovým situacím, jenomže jsme z nich jsme nebyli schopni vstřelit branku. Martišiak, Chvěja, Cverna... ti všichni měli gól na hlavě. To by nás mohlo ve F:NL mrzet. Suma sumárum vyhráli jsme 2:0, neinkasovali, ale důležitý bude příští pátek." popsal průběh generálky na F:NL asistent trenéra Miroslav Paul. (www.mfkv.cz)