MSFL startuje. Na úvod hostíme Zlín

August 1, 2019

Ročník 2019/20 se blíží a MSFL čekají změny. Rozšíří se počet týmů z 16 na 18 a vrací se B týmy. Tento ročník si v MSFL zahrají rezervy Olomouce, Ostravy, Slovácka a Zlína. Další béčka budou startovat v divizích. Kromě dříve tradičních týmů z Brna, Jihlavy a Opavy také Třinec a Karviná. Nováčky jsou Znojmo, sestupující z 2. ligy a 2 týmy, které postoupily z divizí – Rosice se vrací po 6 letech v divizi a Blansko, které si zahraje MSFL potřetí, ale předtím v soutěží vydrželo vždy jen 1 sezonu. Ještě než si představíme Uničov a Zlín B, podíváme se na minulou sezonu MSFL.

 

Sezona 2018/19 byla jednou z nejnapínavějších v historii MSFL. Až do posledního kola se bojovalo o jediné postupové místo, které nakonec urvala Líšeň o pouhý bod před Petřkovicemi a Frýdkem – Místkem. Dramatický byl rovněž boj o udržení. Nakonec už jisté sestupující Valašské Meziříčí a Hulín doplnily celky Rýmařova a Hodonína, které získaly 35 bodů stejně jako Vrchovina, které měla nakonec nejlepší bilanci v bilanci vzájemných zápasů.

 

Nyní již k oběma týmům. Zlín B byl dlouholetým účastníkem MSFL. Poprvé si soutěž zahrál už v sezoně 2002/2003 a od té doby ji s výjimkou sezony 2009/10, kdy startoval v divizi, hrál až do sezony 2016/17. Jeho nejlepším umístěním bylo 6. místo ze sezony 2006/07. V sezoně 2016/17 skončil Zlín B čtrnáctý.

 

Uničov je tradičním účastníkem MSFL. Soutěž hraje nepřetržitě od jejího vzniku. Nejlepší byla sezona 2016/17, kdy Uničov celou soutěž vyhrál, ale postup odmítl. V minulé sezoně stačil zisk 51 bodu na celkové 5. místo. Nejlepším střelcem týmu byl Aleš Krč se 13 góly, který patří k dlouholetým oporám týmu a pravidelně bývá nejlepším střelcem Uničova v MSFL. 

 

Dosavadní bilance obou týmů je 12 výher Uničova, 8 výher Zlína a 6 remíz. Nejvyšší výhra je 6:2 pro Zlín z 5. dubna 2015. V poslední sezoně, kdy Zlín B hrál MSFL skončily oba vzájemné zápasy remízou 2:2. Ve Zlíně se za domácí trefili Mlýnek a Ibrahim Traore, který dnes hraje 1. ligu ve Slavii Praha. Za Uničov se trefili Komenda a Juřátek, který skóroval i v domácím zápase doplněn Krčem. Za Zlín se trefili v Uničově Bartolomeu (dnes hrající v Brně) a Chwaszcz.

 

 

 

Soupiska FC FASTAV Zlín B:

 

  

 

 

 

 

SPONZOR UTKÁNÍ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

.

July 1, 2019

1/1
Please reload

Recent Posts

August 4, 2020

Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Město Uničov

logo_lion_sport_s.png

© 2017