O další tři body se Uničov pokusí v Dolním Benešově

August 7, 2019

 

V 1. kole Uničov sehrál se Zlínem B na úvod dramatický zápas, ve kterém díky třem gólům mezi 80. a 86. minutou otočil z 1:2 na 4:2. Dolní Benešov začal sezonu v Uherském Brodě, kde prohrál vysoko 1:4. Jedinou branku Dolního Benešova dával na 1:1 Pesuch.

Dolní Benešov má za sebou kromě ligového zápasu i start v předkole MOL cupu. Na půdě Frýdlantu nad Ostravicí vyhrál po gólech Býmy a Baránka 2:0 a v dalším kole jede na půdu Hlubiny. Uničov byl nasazen rovnou do 1. kola a pojede do Rýmařova. Oba týmy se spolu v poháru utkaly v roce 2014. kdy hrál Dolní Benešov v divizi a prohrál s Uničovem 1:2 po penaltách.

Dolní Benešov startoval stejně jako Uničov v MSFL od jejího vzniku, ale na rozdíl od Uničova v ní neodehrál všechny sezony. V sezoně 2007/2008 přišel sestup do divize následovaný sestupem do krajského přeboru po sezoně 2011/12. Dolní Benešov se ale ihned vrátil do divize a v sezoně 2018/19 i do MSFL a skončil s 37 body na 11.místě. Nejlepším umístěním klubu v MSFL bylo 2. místo v sezoně 1998/99.

V minulé sezoně si oba týmy připsaly ve vzájemném zápase doma výhru. Uničov 5:0 (2x Vichta, Jeřábek, Komenda, Svoboda), Dolní Benešov 1:0 (Baránek). Zápas v Uničově odchytal za Dolní Benešov bývalý brankář Plzně, Ostravy či Liberce Petr Bolek. Mezi další známé hráče dříve působící v klubu patří Lukáš Magera (dnes Brno) a současný sportovní ředitel Slavie Praha Jan Nezmar.                    

 

Bilance v MSFL od 1993/94:

 

12 výher Uničova, 10 remíz a 10 výher Dolního Benešova.

 

 

Soupiska FC Dolní Benešov:

 

Kryštof Lasák, Jakub Býma, Jan Romaněnko, Patrik Rubý, Tomáš Moravec, Matyáš Blahuta, Tomáš Gebauer, Ondřej Haas, Adam Karčmář, Martin Pecuch, Aleš Baránek, Lukáš Foitzik, Filip Labuda, Daniel Skroch.

 

 

Realizační tým:

 

Dominik Kroupa - trenér

Michal Spruch - asistent trenéra

Jan Kozlovský - vedoucí družstva

Jan Janoš - zdravotník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

.

July 1, 2019

1/1
Please reload

Recent Posts

September 13, 2020

September 8, 2020

Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Město Uničov

logo_lion_sport_s.png

© 2017