Uničov si v rámci MOL CUPu změří síly s prvoligovým Zlínem

August 26, 2019

Uničovští fotbalisté se na rozdíl od automaticky nasazeného Zlína  museli prokousat prvním kolem. Po brankách Bači, Krče a Hapala zvítězili v Rýmařově 2:3, když museli otáčet nepříznivý stav 2:0.

 

Zlín si zahrál českou nejvyšší soutěž poprvé v sezoně 1993/94, vydržel 3 sezony a poté sestoupil.    Z 2. ligy postoupil zpět v sezoně 2001/02. Následovalo 7 let v 1. lize (2002-2009) a další pád do druhé ligy. Naposledy Zlín postoupil z 2. ligy zpět mezi elitu po sezoně 2014/15 a nyní tak načal 5. prvoligovou sezonu v řadě.

Dosud nejlepší sezonou Zlína mezi novodobou elitou je sezona 2016/17. V lize dosáhl klub na zatím nejlepší umístění, kterým bylo 6. místo. Ještě větším úspěchem pak bylo celkové vítězství v domácím poháru, kdy Zlín zdolal ve finále Opavu brankou Roberta Bartolomeua. Zlín si tak zajistil účast v základní skupině Evropské ligy a československém superpoháru proti Slovanu Bratislava.

V dramatickém zápase superpoháru vyrovnal Zlín v 90. minutě na 1:1 a následně uspěl v penaltovém rozstřelu poměrem 6:5. Vyrovnácací branku Zlína dával nynější hráč Plzně Jean David Beaugel.

Ve skupině Evropské ligy se Zlín střetl s Lokomotivem Moskva, FC Kodaň a Šerifem Tiraspol. Výsledkem bylo poslední 4. místo se 2 body za remízy s Kodaní a Tiraspolem a skóre 1:10. Zlín hrál domácí zápasy Evropské ligy v Olomouci. Kromě Evropské ligy si Zlín zahrál v evropských pohárech dnes již neexistující Pohár Intertoto v letech 2004 a 2005. Za zmínku stojí především odveta 3. kola z roku 2004, kdy Zlín vyhrál na půdě Atletica Madrid odvetu 2:0, ale kvůli porážce v úvodním domácím zápase 2:4 se se soutěží rozloučil.

Mezi známá jména v současném kádru Zlína patří brankář Matej Rakovan, který v minulosti chytal ve Slavii, Jihlavě a Skotsku a Lukáš Železník, který před přestupem do Slavie v sezoně 2015/16 patřil ve Zlíně mezi dvouciferné střelce. Mezi další známé hráče, kteří dříve hráli ve Zlíně a nyní kopou 1. ligu patří karvinský Vukadin Vukadinovič, plzeňský Ubong Ekpai a slávista Ibrahim Traoré. Trenérem je Josef Csaplár, který dříve trénoval mj. Příbram, Slavii a Liberec. Před ním vedl Zlín někdejší reprezentační trenér Michal Bílek.

Uničov zatím došel v poháru nejdál 2x do osmifinále, kde prohrál s Baníkem Ostrava a Teplicemi.

Oba týmy se mezi sebou nikdy neutkaly. Uničov se dosud střetával pouze Zlínem B v MSFL. Naposledy to bylo v 1. kole této sezóny a Uničov vyhrál 4:2.

V této sezóně má Uničov velmi dobrou formu, v lize si připsal 3 výhru a 1 remízu (naposledy na půdě silné Kroměříže 2:1), k tomu výhru v 1. kole poháru. Naposledy uspěl na půdě silné Kroměříže, kde vyhrál 2:1. Zlín v 1. lize odehrál 7 utkání s bilancí 3 výhry a 4 prohry. Naposledy doma dostal výprask 1:4 od Karviné a navíc dohrával o deseti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

.

July 1, 2019

1/1
Please reload

Recent Posts

August 4, 2020

Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Město Uničov

logo_lion_sport_s.png

© 2017