Rozhovor s Pavlem Nezvalem. Jak zhodnotil podzim a jaké jsou cíle na jaro?

December 4, 2019

Po přečtení hodnocení podzimní sezony SK Uničov trenérem Dušanem Žmolíkem v Olomouckém deníku jsem oslovil zástupce vedení SK Uničov pana Nezvala, který má na starost mužstvo mužů, o zhodnocení sezony z pohledu vedení klubu.

 

 

 

 

 

 

Jak vy vidíte uplynulou podzimní sezonu z pohledu vedení klubu?

 

"Při pohledu na tabulku, počet bodů, by měla vládnout spokojenost. Po posledním domácím zápase s Vyškovem jsem mužstvu poděkoval s tím, že před sezonou jsme měli cíl minimálně 30 bodů. Z tohoto pohledu splněno, ale..."

 

 

 

Slovo "ale" znamená co?

 

"V domácích zápasech jsme v těch třech remízových měli vyhrát. S Velkým Meziřičím jsme měli spoustu neproměněných šancí, s Hlučínem jsme se prezentovali velmi špatným herním projevem, hrou dozadu, prostě všechno špatně a poslední zápas s Vyškovem? Dostat v poslední minutě vyrovnávající gól, takticky ze strany lavičky nedobře zvládnuto.

Velmi dobrý domácí zápas byl s béčkem Sigmy a Frýdkem Místkem."

 

 

 

Co venkovní zápasy?

 

"Totálně špatná byla první půle s Baníkem B. Měli jsme prohrávat minimálně rozdílem pěti branek, balony propadaly, kraje obrany nehrály zodpovědně a v záloze spousta chyb. Je pravdou, že rezerva Baníku hrála ve značně posílené sestavě. Hrálo se ve středu a na zápase byl přítomen trenér A mužstva p. Páník a vedení mužstva. Po přeskupení sestavy ve druhé půli nakonec naše mužstvo mohlo i vyhrát.

Špatný zápas mužstvo odehrálo v Rosicích, kde jedna z hlavních příčin prohry 1:3 byla neukázněnost. Absolutní zmar a propadák přinesl zápas v Petřkovicích, kde jsme prohráli 0:3, kdy po tomto zápase proběhl pohovor s trenérem i celou šatnou. Naproti tomu je nutno vyslovit pochvalu za dobře odehraný vítězný zápas v Kroměříži."

 

 

 

Jak hodnotíte jednotlivé řady?

 

"V brance se střídali dva brankáři s dobrými výkony jen s jednou vyloženě hrubicí, a to v domácím zápase. Slabší stránkou obou brankářů se jeví standardní situace, především rohové kopy, propadávání balonů, což jsme viděli v posledních kolech v Blansku a s Vyškovem a jejich opakující se pomalá rozehrávka.

 

Obranná formace měla ve svém středu po zranění v prvním kole opory Romana Vejvody Romana Balu, který hrál celý podzim velmi dobře a na hřišti nechyběl ani minutu. Marcel Krayzel na pozici stopera po zranění naskočil později a toto delší zranění s sebou přineslo kolísavé výkony. Na krajích sezonu odehrál standardně Jakub Mučka, lepšící se Paris Purzitidis a až do svého zranění velmi dobře Ladislav Koutek, kterému přejme brzké uzdravení a návrat na hřiště.

 

U záložníků bych vyzvedl hru Davida Bači a Jana Ambrozka. Byli tvůrci hry a úspěšně je doplňoval mladý a velmi perspektivní Jakub Svoboda. Na krajích se, po delším zranění způsobeného v posledním jarním kole s Líšní, pomalu dostával do formy Patrik Strnad, který střídal lepší okamžiky s horšími. Jakub Vichta odehrál podzim dobře, jen u něho je potřeba, aby vyložené šance, do kterých se umí dostat, proměňoval. U Lukáše Hapala po velmi dobře odehraném prvním zápase se Zlínem B jsme čekali více. Pokud bude pokračovat i na jaře, bude tento hráč Třince muset lidově řečeno přidat.

 

V útoku své standardní až nadstandardní výkony odváděli oba dva hráči, jak Aleš Krč, tak Tomáš Komenda, který velmi obětavě pomáhal i v obranné fázi."

 

 

 

U zmiňovaného Aleše Krče se zastavme. V tisku proběhlo, že mezi trenérem a ním byl nějaký problém.

 

"Já bych se k tomu dál nevracel, ze začátku sezony tam problém byl, musel jsem ho i já řešit, myslím, že je to za námi. Chyba byla na obou stranách. Aleš se mužstvu i trenérovi odvděčil i vstřelenými góly a pomohl k obratu hry i  skóre např. s Baníkem B, Sigmou B i v posledním domácím zápase s Vyškovem. Dlouhodobě patří mezi nejlepší střelce MSFL.

 

Je třeba se zmínit ještě o dvou hráčích, a to o nadějném mladém dorostenci Tomášovi Macháčkovi. Odehrál velmi dobrou část zápasu v Kroměříži, vstřelil krásný rozhodující gól, ale dále v sezoně byl nemocen a měl školní povinnosti.

 

Druhým hráčem je Roman Vasiljev, záložník, který po těžkém zranění kolene začal naskakovat na části zápasů, např. v Uherském Brodě, Blansku, vstřelil gól Otrokovicím nebo založil opravdu fotbalovou akci, na konci, které byl gól nebo pokutový kop. Před oběma je náročná zimní příprava a je třeba věřit, že se stanou stabilně hrajícími hráči.

Do zimní přípravy by se měl zapojit i náš hráč Patrik Kasal, který se po dlouhém zranění na podzim rozehrával v Medlově."

 

 

 

Cíle na jaro?

 

"Hrát atraktivní fotbal, nedostávat tolik gólů a umístit se celkově co nejlépe."

 

 

 

Co chystáte v areálu, který se neustále zkrášluje?

 

"Po loňské generální opravě tribuny a vybudování sedaček na protilehlé straně, jsme letos vybudovali travnaté hřiště pro nejmenší fotbalisty. V příštím roce, pokud budou finanční zdroje, musíme vyměnit povrch umělé trávy, která je nejdéle sloužící v kraji. Sigma má již vyměněnou, Holice také, teď se mění ještě mladší v Šumperku. Dále se chystá rekonstrukce druhého hřiště sloužící mládežníkům. Musí se odstranit nebezpečné panely a zábradlí a celé  zrekonstruovat. Tímto je třeba vyslovit poděkování Městu Uničov, Olomouckému kraji, kteří se významnou finanční pomocí zúčastňují budování areálu."

 

"Závěrem je třeba popřát všem příznivcům, sponzorům, hráčům, realizačním týmům a funkcionářům pěkné svátky, štěstí a zdraví v roce 2020 a dobrou fotbalovou náladu v tomto roce."

 

 

Děkuji za rozhovor

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

.

July 1, 2019

1/1
Please reload

Recent Posts

August 4, 2020

Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Město Uničov

logo_lion_sport_s.png

© 2017