- Lukáš Macek
Naváže Uničov na úspěšnou neděli? Na Hanou míří Vysočina Jihlava

Jihlava B si zahrála MSFL poprvé v sezoně 2005/06 a vydržela v soutěži až do konce sezony 2011/12. Poté kvůli zavedením juniorské ligy nehrál mezi roky 2012 – 2019 B tým žádnou soutěž.
V minulé sezoně došlo k obnovení B týmů a Jihlava hrála divizi D. V soutěži bylo odehráno pouze 13 zápasů, ale Jihlava byla suverénní. Připsala si 12 výher a 1 remízu, skóre 46:12 a jako jediný divizní tým nakonec postoupila do MSFL, ze které nikdo nesestoupil. Vítkovice měly hrát po sestupu z 2. ligy MSFL, ale přihlásily se nakonec jen do divize a jejich místo v MSFL nakonec zaujala právě Jihlava. Nejlepším umístěním Jihlavy B v MSFL bylo 3x 9. místo.
Tuto sezonu zatím rezerva Jihlavy v lize nebodovala. Všech 5 zápasů prohrála s celkovým skóre 4:16 a z 18 týmů je poslední. Více než 1 gól v zápase dala pouze Zlínu B (2:3).
Uničov v minulém kole podruhé vyhrál. Po Otrokovicích porazil i Petřkovice. Slezský klub nedal za stavu 1:1 penaltu, krátce poté šel Uničov do vedení. Výhru pečetil úspěšnou penaltou na konci zápasu.
Uničovu patří po 5 zápasech s 6 body a skóre 12:10 desáté místo.
Vzájemná bilance:
Uničov – remíza – Jihlava B
3-6-5 skóre: 20:21
Z poslední sezony, kdy hrála Jihlava B MSFL (2011/12)
Jihlava B – Uničov 2:2 (Krutý, Chmelík – Krč, Kyselý)
Uničov – Jihlava B 1:0 (Krč)
Soupiska FC Vysočina Jihlava B:
Adrian Doležal, Adam Jágrik, Daniel Horák, Karel Pojezný, Filip Vedral, Ladislav Kolčava, Václav Havlín, Tomáš Svoboda, Jakub Pavlas, Jan Růžička, Vojtěch Křišťál, Dau Chol Daniel Chok, Tomáš Lát, Lukáš Trnka, James Justin Wilson Araujo, Pavel Mikuška, Radek Matulka, Filip Vošmera.
Realizační tým:
Michal Kadlec - trenér
Filip Vedral - asistent trenéra
Jaroslav Kuřítko - vedoucí družstva
Ostatní zápasy 16. kola MSFL:
Ostrava B - Olomouc B
Frýdek-Místek - Kroměříž
Hlučín - Vrchovina
Petřkovice - Velké Meziříčí
Rosice - Dolní Benešov
Uherský Brod - Slovácko B
Zlín B - Vyškov
Znojmo - Otrokovice
SPONZOR UTKÁNÍ

