top of page
  • Lukáš Macek

Jarní část MSFL odstartujeme s Uherským Brodem, hraje se v Července !


Fotbalový klub v Uherském Brodě vznikl už v roce 1893. Po druhé světové válce se dlouho potácel na úrovni 4. a 5. nejvyšší soutěže. V sezóně 1977/78 se dostal do 3. nejvyšší soutěže v Československu a zpočátku si vedl velmi dobře. Po postup skončil 3x v řadě na 3. místě. V sezóně 1980/81 skončil 2. v tehdejší divizi. Došlo k reorganizaci soutěží a Uherský Brod se dostal do 2. české národní fotbalové ligy (ČNFL) hrané na dvě skupiny, tedy podobný systém jako dnešní úroveň MSFL a ČFL. Nejlepšího výsledku v ČNFL dosáhl v sezóně 1983/84, kdy skončil o bod 2. Poté nastala upadající tendence a umístění ve spodní části tabulky. V sezónách 1990/91 a 91/92 hrál Uherský Brod divizi. Poté se dostal do nově vzniklé MSFL, kde po 15. místě v první sezóně tu další vytáhl až k postupu ze 2. místa. Účast ve 2. lize v sezóně 1994/95 je zatím největším úspěchem klubu v novodobé historii. V MSFL pak vydržel 3 sezóny. Až do sezóny 2012/13 hrál převážně krajský přebor. Občas postoupil do divize, ale ne na víc jak 2 roky.

Od sezóny 2013/14 se dařilo divizi udržet a v sezóně 2017/18 přišel po 20 letech návrat do MSFL. Soutěž sice hraje Uherský Brod nepřetržitě dodnes, ale na dobré umístění zatím nedosáhl. Nejlépe skončil v první sezóně po návratu 8. Jinak se pohyboval pod 10. místem.

Na zlepšení to zatím nevypadá ani v této sezóně. Na podzim získal 14 bodů za 3 výhry, 5 remíz a 9 porážek se skóre 14:37. Spolu s posledními Bohunicemi má nejhorší útok soutěže. Na závěr podzimu prohrál s Hodonínem 1:2. V utkání padlo celkem pět červených karet, z toho čtyři pro hráče Uherského Brodu.

Uničov na podzim potvrdil, že v MSFL patří do horních pater. S 31 body je průběžně na 4. místě. Všechny 3 týmy před ním mají shodně 33 bodů. Do jara už jej ale nepovede úspěšný trenér Jiří Balcárek, kterému vedení klubu vyhovělo a uvolnilo ho do funkce sportovního ředitele v druholigovém Prostějově. Jeho nástupcem se stal Petar Aleksijević.

 

Vzájemná bilance v MSFL (od 1993/94):

Uničov – remíza – Uherský Brod

9-6-4 skóre 39:21

 

Poslední vzájemné utkání:

Uherský Brod – Uničov 0:4 (3x Komenda, Sečkář) 

Ostatní zápasy 18. kola MSFL:


Hlučín - Bohunice

Frýdek-Místek - Frýdlant

Hodonín - Třinec

Rosice - Blansko

Karviná B - Ostrava B

Slovácko B - Znojmo

Zlín B - Hranice

Zlínsko - Start Brno


Co se událo během zimní přípravy a jaké jsou změny v kádru?


Hráči Uničova zahájili společnou zimní přípravu 9. ledna. Do té už nezasáhl Patrik Michl, kterému skončilo hostování a vrátil se do Sigmy Olomouc. Po lehčí operaci kolene nestihl začátek přípravy Aleš Krč a k týmu se připojil později. V rekonvalescenci po plastice křížového vazu je Michael Sečkář.

Celou přípravu absolvovalo také trio našich odchovanců v dorosteneckém věku, Tomáš Knebl, který bude stejně jako na podzim působit v divizním Šternberku, Patrik Vorlický (na podzim dorost Prostějov) s Jakubem Suchánkem (na podzim dorost Uničov) budou k dispozici trenérovi Aleksijevićovi v A-mužstvu.


Zadní řady přišel vystužit mládežnický reprezentant Slovenska Adam Červeň. Dvacetiletý odchovanec Ružomberoka se přes Banskou Bystrici dostal do MFK Vyškov, kde působil v podzimní části F:NL, kde si připsal v 7 zápasech 83 minut. V MOL Cupu nastoupil ve 4 utkáních, kdy odehrál 390 minut a vstřelil 1 branku.


Adam Červeň

(2003)

číslo dresu: 12

obránce


Patrik Vorlický

(2005)

číslo dresu: 14

útočníkJakub Suchánek

(2006)

číslo dresu: 15

záložník

Výsledky v zimní přípravě:


Ústí nad Orlicí - SK Uničov 0:2 (Komenda, Koutný)

Hradec Králové B - SK Uničov 1:0

Zbrojovka Brno B - SK Uničov 0:2 (2x Hausknecht)

SK Uničov - Rýmařov 5:1 (2x Ambrozek, 2x Vorlický, Suchánek)

Kroměříž - SK Uničov 3:1 (Komenda)

SK Uničov - Blansko 0:0

SK Uničov - Kozlovice 4:0 (2x Krč, Komenda, Sklenář)
Comments


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page