top of page
  • Lukáš Macek

MSFL pokračuje 4. kolem, do Uničova dorazí Frýdlant


Frýdlant nad Ostravicí byl v minulé sezóně vůbec poprvé v MSFL a soutěž se mu podařilo udržet, ale velmi těsně. 15. místo bylo poslední nesestupové. Ve 34 zápasech získal 34 body za 8 výher, 10 remíz a 16 porážek při skóre 43:74. V soutěži se zachránil o 3 body před Vrchovinou.

Na začátku 90. let působil Frýdlant v divizi, pak ale přišel pozvolný úpadek. V roce 1994 sestoupil do krajského přeboru. Do roku 2005 působil v 6. nejvyšší soutěži, 1. A třídě. Poté začal Frýdlant opět stoupat vzhůru.

V sezóně 2005/06 se vrátil do krajského přeboru. Na postup do divize čekal dalších 10 let do sezóny 2015/16. Blízko postupu do MSFL byl v sezóně 2018/19, kdy skončil 2. za Slavičínem. Divizi poprvé vyhrál Frýdlant v sezóně 2021/22 a konečně postoupil do MSFL.

Do aktuální sezóny vstoupil Frýdlant porážkou v předkole poháru na hřišti Hlubiny 1:2. V lize má vyrovnanou bilanci 1-1-1. Na úvod remizoval 3:3 s Frýdkem – Místkem, v Hodoníně prohrál 0:1 a minulé kolo porazil Karvinou B 2:1. Se 4 body a skóre 5:5 je na 9. místě.

Uničov se představí doma teprve podruhé v sezóně, zbylé 4 zápasy odehrál venku, ale všechny vítězně. Úspěšně zvládl i náročný anglický týden. Nejprve si odvezl cennou výhru z nedávno druholigového Třince 3:1 a poté zvládl i pohárový zápas v Hranicích, kde postoupil gólem v závěru zápasu po výhře 1:0. Ve 2. kole se může těšit na prvoligovou Karvinou.

V lize Uničov dvakrát vyhrál, jednou remizoval. Se 7 body a skóre 8:2 je na 3. místě. Tým táhne střelecky hlavně kapitán Komenda. V lize dal ve třech zápasech 5 gólů, k nim přidal i dva v předkole poháru.Zápasy v sezóně 2022/23:

Frýdlant – Uničov 1:5

Uničov – Frýdlant 7:0
Soupiska 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí:


Matyáš Thimel, Ondřej Prepsl, Václav Dedek, David Zogata, Sebastian Pejša, Petr Literák, Jakub Mikulenka, David Kedroň, Radim Šafner, Tadeáš Papík, Jarmil Blahuta, Jakub Teplý, Vojtěch Hajnoš, Michal Hladík, Šimon Byrtus, Jaroslav Juříček, Jan Svatonský, Ondřej Škorik, Michal Střižík, Adam Varadi
Realizační tým:


Martin Šrámek - hlavní trenér

Jiří Krejčí - asistent trenéra

Zdeněk Jež - trenér brankářů

Ivo Somr - vedoucí družstva

Jiří Pěgřim - masér

David Vokal - masér

Ostatní zápasy 4. kola MSFL:


Zlínsko - Hodonín

Hlučín - Znojmo

Start Brno - Blansko

Bohunice - Hranice

Rosice - Ostrava B

Karviná B - Frýdek-Místek

Slovácko B - Třinec

Zlín B - Uherský BrodSPONZOR UTKÁNÍ:

Comments


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page