top of page
  • Lukáš Macek

O postup do 3. kola MOL Cupu se Uničov popere s prvoligovou Sigmou Olomouc


Ve 2. kole Mol cupu je na programu hanácké derby. Do Uničova přijede tým Sigmy Olomouc. Oba kluby pojí dobré vztahy a úzká spolupráce. Uničovem i Olomoucí prošla řada hráčů. Z těch nejznámějších jmenujme např. Pavla Zavadila z konce 90. let. Ze současnosti exuničovského Václava Jemelku a Tomáše Zahradníčka.

Sigma patří mezi tradiční kluby v České republice. Založena byla v roce 1919. Do nejvyšší soutěže se poprvé dostala v sezoně 1982/83, ale hned sestoupila. Poté hrála 1. ligu nepřetržitě v letech 1984 – 2014, kdy poprvé v samostatné české lize sestoupila. V následující sezoně se sice mezi elitu vrátila, ale následoval hned pád zpět do 2. ligy. Od sezony 2017/18 se daří Olomouci hrát opět 1. ligu. Nejlepším ligovým umístěním je 2. místo v sezoně 1995/96. V československé lize skončila dvakrát 3. (1991, 1992), v české lize dosáhla na 3. místo třikrát (1998, 2001, 2004). V poháru je největším úspěchem triumf v sezoně 2011/12. Ve finále proti Spartě tehdy rozhodl Michal Vepřek. Do evropských pohárů se ale klub kvůli nedořešené korupční kauze s Bohemians Praha (Střížkov) nedostal.

Celkem si Olomouc zahrála evropské poháry 13x. Z toho 9x Pohár UEFA, 2x jeho nástupce Evropskou ligu a 2x již neexistující Pohár Intertoto. Nejlepším výsledkem je čtvrtfinále Poháru UEFA ze sezony 1991/92, kdy Sigma vypadla po výsledcích 1:1 a 0:1 s Realem Madrid.


Mezi nejznámější osobnosti klubu patří trenéři Karel Brückner a Petr Uličný, který svou trenérskou kariéru začal v Uničově. Z hráčů Tomáš Ujfaluši, David Rozehnal, Marek Heinz, Radoslav Kováč, Stanislav Vlček, Martin Vaniak a řada dalších.


V lize je Olomouc po 5. kole na 6. místě se 7 body s bilancí 2-1-1 (její zápas se Slavií byl odložen) a skóre 12:9. Naposledy vyhrála 4:1 ve Zlíně. Nejlepším střelcem je se 3 góly Zifčák.


Uničov je tradiční účastník MSFL, kterou vyhrál v sezoně 2016/17. Po 4. kole je s 8 body, bilancí 2-2-0 a skóre 8:2 na 3. místě. V posledním kole hrál 0:0 v Rosicích. Nejlepším střelcem je se 3 góly Ambrozek. To se ale týká ligy. V poháru už Uničov sehrál zápasy v Rýmařově (výhra 4:2) a Bílovci (výhra 4:1). Celkem 4 góly dal v těchto zápasech Aleš Krč. Nejlepším pohárovým výsledkem Uničova v poháru je 2x osmifinále. Jednou to bylo po postupu přes Sigmu v sezoně 2003/04. Uničov tehdy vyhrál 2:1 (Volf, Šalamoun – Ševela). V dalším kole pak nestačil na Teplice. Zbylé 4 pohárové zápasy vyhrála Olomouc. Naposledy v říjnu 2012 3:0 (2x Klesnil, Ordoš).
Soupiska SK Sigma Olomouc:


Brankáři:

Jan Stejskal, Tadeáš Stoppen, Matúš Macík


Obránci:

Václav Jemelka, Roman Hubník, Radek Látal, Juraj Chvátal, Michal Vepřek, Florent Poulolo, Martin Hála, Vít Beneš


Záložníci:

Kryštof Daněk, Jáchym Šíp, Radim Breite, Pablo González, Jan Sedlák, Ondřej Zmrzlý, Tomáš Zahradníček, Jakub Matoušek, Patrik Slaměna, Lukáš Greššák


Útočníci:

Pavel Zifčák, Jakub Yunis, Antonín Růsek, Martin Nešpor, David Vaněček, Jan Fiala
Realizační tým:


Václav Jílek - hlavní trenér

Jiří Saňák - asistent trenéra

Milan Kerbr - asistent trenéra, vedoucí družstva

Tomáš Lovásik - trenér brankářů

Vojtěch Smolák - kondiční trenér

Kamil Skopal - masér

Marek Elek - masér

Mgr. Vít Hartmann - fyzioterapeut

MUDr. Jiří Lošťák - lékař

MUDr. Bohdana Kaniová - lékař

Petr Spurný - kustod
SPONZOR UTKÁNÍ:Comments


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page