top of page
  • Lukáš Macek

Předposlení domácí utkání odehrajeme s Vítkovicemi


Fotbal ve Vítkovicích už zažil lepší časy než putování po nižších soutěžích. V sezónách 1981/82 – 1993/94 se zde hrála nejvyšší soutěž. Vítkovice se v sezóně 1985/86 staly mistrem Československa a o rok později skončily na druhém místě. Po rozdělení federace vydržely v 1. české lize pouze jeden ročník a po sloučení s Karvinou hrály jako její B tým sezónu 1994/95 v divizi. Následoval postupný vzestup a okamžitý postup do MSFL, které jako nováček Vítkovice vyhrály a od sezóny 1996/97 se účastnily 2. ligy. Návrat do nejvyšší soutěže však byl daleko. Klub končil převážně ve středu tabulky. Nejlepším umístěním bylo 5. místo v sezóně 2002/03. Po sestupu v sezóně 2009/10 následoval úpadek. V následujícím ročníku MSFL odstoupily Vítkovice už po podzimu a byly přeřazeny až do okresní soutěže. Díky slučování a odstupování dalších klubů se zde v sezóně 2015/16 hrála opět MSFL. Pouze na jednu sezónu, protože spolu s Prostějovem postoupily Vítkovice do 2. ligy. Zůstaly v ní do sezóny 2019/20, po které se kvůli finančním problémům přihlásily do divize. Vydržely v ní dva roky a pro letošní sezónu získaly licenci na MSFL od Vratimova.

Aktuální sezóna je pro Vítkovice špatná a hrozí sestup zpět do divize. Ze 14 zápasů nevyhrály. Zapsaly 4 remízy a 10 porážek s celkovým skóre 11:37. Naposledy prohrály slezské derby s Frýdkem – Místkem 2:3 a z posledního místa ztrácejí na 15. Blansko 7 bodů.

Uničov po nevýrazném vstupu do sezóny zabral a drží sérii čtyř bodovaných utkání. Naposledy remizoval 1:1 ve Znojmě a připsal si tak podruhé body z venkovního zápasu. V tabulce je s 18 body na 9. místě.Vzájemná bilance obou soupeřů:


Uničov – remíza – Vítkovice, skóre

1 – 0 – 3 , skóre 3:9
Soupiska MFK Vítkovice:


Brankáři:

Ladislav Kovařík, Josef Květon


Obránci:

Josef Bystřičan, Adam Kebísek, Michael Němec, Jan Raška, Jakub Tamajka


Záložníci:

Jiří Hrušovský, Jan Jelen, Aleš Mooc, Martin Motyčka, Martin Pecuch, Matyáš Richtár, Jan Tkáč, Vítězslav Leixner, Jakub Vrbka, Sebastian Žák, Filip Zouhar


Útočníci:

Lukáš Raab
Realizační tým:


Karel Semelka - hlavní trenér

Martin Motyčka - asistent trenéra

Radim Plaskura - asistent trenéra

Martin Kret - vedoucí družstva

Jindřich Suchý - kondiční trenér

Pavel Kudlík - kustod

Ostatní zápasy 14. kola MSFL:


Hlučín - Kvítkovice

Uherský Brod - Znojmo

Blansko - Hodonín

Frýdek-Místek - Rosice

Vrchovina - Velké Meziříčí

Hranice - Kroměříž

Slovácko B - Zlín B

Ostrava B - FrýdlantSPONZOR UTKÁNÍ:
Comments


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page