top of page
 • Lukáš Macek

Pohár mládeže FAČR s názvem PLANEO Cup v Uničově vyhrál Liberec, Uničov na krásném 13. místě

Ve dnech 14.5. - 15.5.2022 proběhlo v našem fotbalovém areálu SK Uničov prestižní finále turnaje poháru mládeže FAČR s názvem PLANEO CUP pro kategorii U-10 (ročník nar. 2012)

Na začátku tohoto turnaje již loni v září bylo 145 týmů. Naši chlapci museli absolvovat hned dvě předkola a následně kvalifikační skupinu ve Frýdku-Místku.

Během této dlouhé cesty neprohráli jediný zápas a kvalifikovali se tak mezi 24 nejlepších týmů v republice. Chlapcům se tento úspěch povedl již podruhé. V roce 2020 hráli toto finále v Benešově u Prahy, kde obsadili fantastické 9. místo.


Finálového turnaje se zůčastnilo celkem 24 družstev:


SK Uničov, RMSK Cidlina Nový Bydžov, TJ Sokol Těšany, FC Táborsko, FC Kuřim, AC Sparta Praha, FK Pardubice, ABC Braník, Football T. Academy, SK Spartak Kolín, FC Zbrojovka Brno, FK Neratovice-Býškovice, SFC Opava, FC Baník Ostrava, FC Žďár nad Sázavou, FC Slovan Liberec, TJ Viktoria Vestec, FK Mladá Boleslav, FK Baník Sokolov, JFA České Budějovice, FC Slovácko, FC Sparta Brno, SK Sigma Olomouc.


Konečné pořadí turnaje:


 1. Slovan Liberec

 2. SK Sigma Olomouc

 3. FC Slovácko

 4. FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

 5. TJ Viktoria Vestec

 6. CU Bohemians Praha

 7. FK Mladá Boleslav

 8. JFA České Budějovice

 9. FC Sparta Brno

 10. FC Sparta Kolín

 11. SFC Opava

 12. FK Neratovice-Býškovice

 13. SK Uničov

 14. FC Zbrojovka Brno

 15. FK Baník Sokolov

 16. FC Baník Ostrava

 17. AC Sparta Praha

 18. FK Pardubice

 19. Football T. Academy

 20. FC Kuřim

 21. FC Táborsko

 22. RMSK Cidlina Nový Bydžov

 23. ABC Braník

 24. TJ Sokol Těšany
Hodnocení turnaje pohledem trenéra U10 Lukáše Filinského:


"Sobotní část turnaje byla neskutečně náročná, jelikož jsme sehráli hned 5 náročných utkání proti velkým soupeřům. Žádný zápas tady není již jednoduchý, ale jsem velice hrdý na chlapce za remízu 2:2 proti týmu AC Sparta Praha, kdy předvedli neskutečně bojovný výkon a fantastickými zákroky nás podržel v bráně skvělý ,, Vágneros " (Lukáš Vágner).

Naše skupina byla velkým oříškem a všemi kolegy trenéry byla považována za skupinu smrti, přeci jen mít ve skupině AC Sparta Praha, Bohemians Praha, FC Zbrojovka Brno, Akademie České Budějovice a FC Táborsko nedávalo příliš nadějí myslet na postup mezi 8 nejlepších do nedělní části. Nereálný postup se však málem stal skutečností, o všem rozhodl zápas proti Akademii České Budějovice, kdy jsem vedli 2:1 a neproměnili hned tři úniky v tváři tvář brankáři soupeře a mohli tak utkání rozhodnout a vítězství nás mohlo posunout vážně mezi 8 nejlepších. Bohužel toto utkání jsme prohráli 2:4 a nakonec jsme se umístili ve skupině na skvělém třetím místě a postoupili do nedělní skupiny stříbrné, která bojovala o konečné umístění na 9. – 16. místě.

Nedělní část turnaje nezačala pro naše chlapce vůbec dobře, bylo na některých znát vyčerpaní z předešlého náročného dne a to se bohužel podepsalo v dopolední části i na herním projevu týmu. Samozřejmě také kvalita a herní projev soupeřů byl na vysoké úrovni. V odpolední části se přeci jen chlapci dokázali vydat z posledních sil a získat body, které je v konečné tabulce posunuli na fantastické 13. místo z celé republiky v dané věkové kategorie.

Závěrem bych chtěl poděkovat vedení SK Uničov za možnost organizace takového prestižního turnaje, dále všem sponzorům a partnerům, organizátorům a také rodičům mých svěřenců za spolupráci během celé sezóny.

Na své hráče jsem hrdý. Nadále budeme s asistentem Radkem Štrbíkem s týmem pracovat , tak abychom se i příští rok na tento prestižní turnaj kvalifikovali a mohli poměřit síly s nejlepšími týmy z České republiky."Hodnocení turnaje z hlediska vedení klubu:


Již vzhledem k tomu, že jsme byli pověřeni k uspořádání tohoto finálového turnaje (3 na Moravě - Uničov, Znojmo, Kroměříž, 3 v Čechách) je velkým úspěchem uničovské kopané. Samotné uspořádání s sebou neslo velkou obětavost rodičů, pořadatelů, trenérů a jejich manželek našeho žákovského družstva, kteří si zabezpečili bohaté občerstvení pro cca více než tisícovku návštěvníků po oba dva dny, některých firem podporující mládežnickou kopanou a v neposlední řadě i samotného vedení uničovského fotbalu.

Za vedení, více takových akcí.


SK Uničov U10 (ročník 2012)


Horní řada: Radek Štrbík (asistent trenéra), Pavel Čapek (komentátor ČT), Lukáš Filinský (trenér)

Prostřední řada: Miroslav Chren, Ondřej Filinský, Lukáš Vágner, Lukáš Ballák Vojtěch Němeček, Marco Napolitano

Dolní řada: Lukáš Poštulka, David Horník, Václav Němeček, Jakub Ondruch, Jaromír Košťálek, Vojtěch Štrbík
Comentarios


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon
bottom of page