top of page
  • Lukáš Macek

Třetí venkovní utkání v řadě, Uničov vyzve na Orelském stadionu Uherský Brod


Fotbal v Uherském Brodě má velmi dlouhou tradici. Jeho kořeny sahají až do 19. století. První mistrovské zápasy začal hrát ve 30. letech 20. století. Po 2. světové válce se pohyboval na úrovni 4. a 5. nejvyšší soutěže. V sezóně 1977/78 se poprvé v poválečné historii dostal do 3. nejvyšší soutěže. Tam se udržel až do začátku 90. let, kdy se krátce ocitl v divizi. V sezóně 1992/93 poprvé postoupil do nově vzniklé MSFL. Největším úspěchem se stal postup do 2. ligy pro sezónu 1994/95. Po sestupu si zahrál MSFL ještě 3 sezóny. Následovalo téměř 20leté období mezi divizí a krajským přeborem. Do MSFL se vrátil v sezóně 2017/18. 8. místo z této sezóny je zatím nejlepším umístěním Uherského Brodu po jeho návratu. Dál končil až od 10. místa níže.

V aktuální sezóně je Uherský Brod s bilancí 6 – 6 – 10, 24 body a skóre 27:38 na 13. místě, jen 2 body od předposledního 17. Velkého Meziříčí. Na první jarní výhru stále čeká. Zatím získal jen dva body za remízy s Hlučínem a Velkým Meziříčím. Zbylá tři jarní utkání Uherský Brod prohrál.

Uničov má z posledních 5 zápasů nejlepší bilanci z celé ligy. Jako jediný získal plných 15 bodů. Po výhrách na Slovácku a ve Kvítkovicích se pokusí o 3. venkovní výhru v řadě. Celkově v lize nasbíral z 23 zápasů 40 bodů se skóre 44:27, což jej řadí na 4. místo.Vzájemná bilance v MSFL (od 1993/94):

Uničov – remíza – Uherský Brod

7-6-4 skóre 33:19


Podzimní zápas:

Uničov – Uherský Brod 3:0 (2x Krč, Javůrek)
Soupiska ČSK Uherský Brod:


Vít Nemrava, Jakub Somberg, Tomáš Chrudina, Matěj Lorenc, Jiří Švrček, Jakub Obdržálek, Ondřej Strachoň, Marek Mančík, David Venený, Mário Michalec, Pavel Šmatelka, Jan Michalec, Miroslav Leskovjan, Libor Nevařil, Marek Flasar, Adam TkadlecRealizační Tým:


Lukáš Pazdera - hlavní trenér

Marek Kúdela - kondiční trenér

Michal Slezák - vedoucí družstva
Ostatní zápasy 25. kola MSFL:


Znojmo - Zlín B

Frýdlant - Vrchovina

Rosice - Velké Meziříčí

Blansko - Frýdek-Místek

Hodonín - Hlučín

Vítkovice - Kvítkovice

Kroměříž - Slovácko B

Ostrava B - Hranice


コメント


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page