top of page
  • Lukáš Macek

Uničov má před sebou náročnou bitvu. Dorazí Sigma Olomouc!


Po roce se diváci v Uničově mohou těšit v poháru znovu na hanácké derby. V srpnu 2021 vyhrála Sigma ve stejné fázi soutěže, tedy 2. kole Mol cupu, atraktivní zápas 4:2. Za domácí Uničov se prosadili Krč a Svoboda, za Olomouc 2x Zifčák, Zmrzlý a Růsek.


Sigma Olomouc patří k tradičním fotbalovým klubům v České republice. V roce 2019 oslavila 100 let od svého založení. Na postup do nejvyšší soutěže ale musela čekat až do roku 1982. Hned po první sezoně mezi elitou sestoupila, ale dokázala se vrátit a 1. ligu pak hrála nepřetržitě mezi roky 1984 – 2014. Následovalo putování mezi 2. a 1. ligou. Po sestupu v sezoně 2013/14 vybojovala návrat do 1. ligy, ze které opět po roce sestoupila. Nejvyšší soutěž hraje opět od sezony 2017/18.


Nejlepším ligovým umístěním je 2. místo ze sezóny 1995/96. V československé lize skončila dvakrát na 3. místě. Stejné umístění zapsala Sigma v samostatné české lize třikrát (1998, 2001, 2004). Pětkrát dosáhla i na 4. místo. Domácí pohár zatím ovládla pouze v sezóně 2011/12, ale do evropských pohárů se nedostala kvůli nedořešené kauze s Bohemians (Střížkovem).


Na evropské scéně se Olomouc představila ve 13 ročnících. 9x to bylo v poháru UEFA, kam došla nejdále v sezóně 1991/92, kdy ve čtvrtfinále nestačila na Real Madrid (1:1 a 0:1). V nástupnické Evropské lize hrála dvakrát, vždy skončila ve 4. předkole, tedy těsně před postupem do skupiny. V roce 2009 nestačila na Everton, v roce 2018 na Sevillu. Sigma se zúčastnila také již neexistujícího poháru Intertoto v letech 2000 a 2005. Letos se sice v pohárech nepředstaví, ale bude mít svou stopu v Lize mistrů. Do Plzně přestoupil stoper Václav Jemelka a zahraje si v základní skupině, v klubu působí i další bývalí hráči Olomouce Chorý a Kalvach.


Mezi známé osobnosti z dřívější doby patří trenéři Brückner a Uličný, z hráčů Ujfaluši, Rozehnal, Heinz, Kováč, Vlček, Vaniak, Kalas, Hapal či Látal.


V poháru jde v této sezóně pro Olomouc o první zápas. Jako ligový celek začíná až ve 2. kole. V 1. lize je po 8. kole se 7 získanými body na 12. místě s bilancí 2-1-5. V posledním ligovém zápase podlehla mistrovské Plzni 2:3


Uničov hraje v MSFL o 2 úrovně níže. Soutěž hraje více jak 30 let již od jejího založení a v sezoně 2016/17 se stal i celkovým vítězem. V poháru už má za sebou dva zápasy. V Bruntále i Šumperku vyhrál 1:0. Největším pohárovým úspěchem jsou dvě osmifinále ze sezon 2003/04 a 2004/05. V říjnu 2003 si připsal dosud jedinou pohárovou výhru nad Olomoucí v poměru 2:1, ostatních 5 pohárových zápasů ovládla Olomouc. V osmifinále poháru téže sezóny prohrál Uničov s Teplicemi 1:2. V následujícím ročníku se opět dvakrát utkal s prvoligovými týmy. Drnovice porazil rovněž 2:1 a následně nestačil těsně 0:1 na pozdějšího vítěze Baník Ostrava. V poháru se na hřišti Uničova představily i další prvoligové týmy – Zlín, Brno, Opava, Jablonec.


V lize se Uničovu příliš nedaří tuto sezonu. Ve Frýdku – Místku prohrál 1:3 a dál čeká na první bod z venku. V tabulce je se 7 body a skóre 11:11 na 14. místě.
Soupiska SK Sigma Olomouc:


Brankáři:

Tomáš Digaňa, Jakub Trefil, Matúš Macík, Vilém Fendrich


Obránci:

Vít Beneš, Ondřej Zmrzlý, Florent Poulolo, Juraj Chvátal, Jiří Sláma, Lukáš Vraštil, Jakub Pokorný


Záložníci:

Lukáš Greššák, Jáchym Šíp, Radim Breite, Jan Sedlák, Jakub Matoušek, Jan Navrátil, Štěpán Langer, Denis Ventúra, Martin Košťál, Filip Zorvan, Tomáš Zlatohlávek, Jan Vodháněl


Útočníci:

Pavel Zifčák, David Vaněček, Antonín Růsek, Mojmír Chytil, Matěj Hadaš
Realizační tým:


Václav Jílek - hlavní trenér

Jiří Saňák - asistent trenéra

Milan Kerbr - vedoucí družstva+asistent trenéra

Tomáš Lovásik - trenér brankářů

Vojtěch Smolák - kondiční trenér

Kamil Skopal - masér

Marek Elek - masér

Petr Spurný - kustod

MUDr. Bohdana Kaniová - lékařka

MUDr. Jiří Lošťák - lékařSPONZOR UTKÁNÍ:


Comments


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page