top of page
  • Lukáš Macek

Uničov si jede napravit reputaci do Hodonína


FK Hodonín vznikl v roce 1994. První mužský tým hrál jako Šardice B I. A třídu v sezóně 2007/08. Poprvé se samostatně představil v sezóně 2010/11. To už hrál o 2 soutěže výš v divizi.

Poprvé byl blízko postupu do MSFL v sezóně 2015/16, kdy skončil 2. o bod za Blanskem. O rok později už se to povedlo. Divizi D vyhrál v sezóně 2016/17 se ziskem 73 bodů a poprvé se dostal do MSFL.

V první sezóně uhrál pěkné 6. místo. V sezóně 2018/19 ale smolně sestoupil, když měl stejně bodů jako Vrchovina, ale horší vzájemnou bilanci. Na návrat čekal další 3 roky. V sezóně 2021/22 opět vyhrál divizi a v sezóně 2022/23 si opět zahrál MSFL. Zopakoval 6. místo v nováčkovské sezóně, ale tentokrát se ziskem 55 bodů.

V aktuální sezóně zatím drží Hodonín 9. místo se ziskem 30 bodů s bilancí 8 výher, stejným počtem porážek 6 bodů a skóre 27:33. Usilovat může opět o zisk 6. místa, na které aktuálně ztrácí 4 body. Musí se ale dívat i po sebe, protože náskok 4 bodů má i na týmy z 12. až 14. místa. Na jaře ještě nevyhrál. Zahájil porážkou s Třincem a pak 4x remizoval. Naposledy z toho byla kanonáda na hřišti lídra MSFL Karviné B 4:4.

Uničov se pokusí protrhnout jarní ofenzivní trápení. Víc jak gól dal pouze při očekávaných výhrách nad Uherským Brodem (2:0) a ve Frýdlantě (2:1). V posledních dvou domácích zápasech neskóroval vůbec. S Třincem hrál bez branek a v posledním kole prohrál 0:1 s Frýdkem – Místkem.Vzájemná bilance:

Uničov – remíza – Hodonín

4 – 2 – 1 skóre 18:10


Podzimní zápas:

Uničov – Hodonín 5:1 (3x Vichta, Komenda, Michl)

Soupiska FK Hodonín:


Martin Petráš, Marcus Adamec, Patrik Dressler, Yehor Glushach, Ondřej Sukup, Michal Guzik, Jakub Vorel, Tibor Jáger, Milan Kadlec, Mario Veljača, Martin Holek, Petr Bohun, Tomáš Langer, Václav Raisigl, Adam Dunda, Filip Tomovič, Mário Mihál, Martin Nečas
Realizační tým:


Pavol Švantner - hlavní trenér

Igor Matušek - asistent trenéra

David Helísek - vedoucí družstva

Branislav Vajlent - trenér brankářů

Zdeněk Lorenc - masér

Ostatní zápasy 23. kola MSFL:


Karviná B - Zlínsko

Třinec - Zlín B

Blansko - Hranice

Frýdek-Místek - Slovácko B

Frýdlant - Rosice

Uherský Brod - Start Brno

Ostrava B - Hlučín

Znojmo - Bohunice
Comments


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page