top of page
  • Lukáš Macek

Uničov zahájí MSFL s posilami, v neděli vyzve SK Kvítkovice


Začíná ročník 2022/23 opět s 18 týmy, ale s obměnou oproti minulé sezóně. V MSFL již nebudou pokračovat Sigma Olomouc B, vítěz a postupující do F:NL ligy. Dolní Benešov, který odstoupil po podzimní části a FKM Jihlava, která skončila poslední a sestoupila.

Z Moravskoslezských divizí postoupily 3 týmy. Po 3 letech se vrátil do soutěže Hodonín. Po dlouhých 15 letech postoupily i Hranice, které mezitím kromě divize spadly na 2 sezony i do krajského přeboru. Vůbec poprvé se do MSFL dostal i Frýdlant nad Ostravicí. V soutěži nebude pokračovat Vratimov, místo kterého získaly licenci Vítkovice. Ty si zahrají soutěž po 6 letech. Předtím byly 4 roky ve F:NL lize a dva roky v divizi.

Prvním soupeřem Uničova budou Kvítkovice, dříve hrající jako Otrokovice. Ty hrají MSFL nepřetržitě od sezony 2015/16, ale na větší úspěch zatím čekají. Dosud nejlepším umístěním je 3x 8. místo, z toho jednou v neúplné sezoně 2020/21. V minulé sezoně skončily s bilancí 8-6-18, 30 body a skóre 44:70 na 14. místě. Předčily pouze beznadějně poslední FKM Jihlavu a těsně i Zlín B a Vrchovinu. Nejlepším střelcem týmu byl s 5 góly Kiška.

Uničov patří k tradičním účastníkům MSFL hrající soutěž nepřetržitě od jejího vzniku. V minulé sezoně dosáhl na 7. místo s bilancí 14-7-11, 49 body a skóre 56:52. Nejvíc zásahů si připsal jeden z dlouhodobě nejlepších střelců soutěže, Aleš Krč. Konkrétně 17 a podělil se o 3. místo v tabulce střelců.

Oba týmy už za sebou mají i předkolo MOL Cupu. Kvítkovice vyhrály ve Slavičíně 5:1 a v dalším kole se střetnou s Vítkovicemi. Uničov musel zápas v Bruntále odložit kvůli nezpůsobilému terénu, v náhradním termínu nakonec vyhrál gólem Aleše Krče v závěru 1:0 a v dalším kole pojede do Šumperka.


Vzájemná bilance:

Uničov – remíza – Kvítkovice

10-1-1

Skóre 34:8


Poslední vzájemné utkání:

Kvítkovice – Uničov 1:2 (Simr – Ambrozek, Šidlík)
Soupiska SK Kvítkovice:


Juraj Semanko, Roman Konečný, Matyáš Blahuta, Michal Suchý, Vilém Waclawik, Roman Bala, Miloš Šidlík, Filip Přikryl, Lukáš Vychodil, Patrik Chovan, Jiří Kiška, Patrik Jakubowicz, Daniel Rapavý, Denis Dziuba, Michal Guzik, Oleksandr Pernatskyi, Patrik GeržaRealizační tým:


Petr Zapalač - hlavní trenér

Ladislav Strnad - asistent trenéra

Roman Bilavčík - vedoucí družstva

Libor Kubečka - masér
Ostatní zápasy 1. kola MSFL:


Vrchovina - Slovácko B

Hlučín - Hranice

Frýdlant - Vítkovice

Uherský Brod - Velké Meziříčí

Blansko - Kroměříž

Frýdek-Místek - Zlín B

Hodonín - Znojmo

Ostrava B - Rosice
SPONZOR UTKÁNÍ:


Comentários


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page