top of page
  • Lukáš Macek

Uničov zahájí nový ročník MSFL v Uherském Brodě


Nová sezóna MSFL začne s obměnou 4 týmů. Do F:NL postoupila Kroměříž. Naopak do divize sestoupily týmy Vrchoviny, Velkého Meziříčí a Vítkovic.

Po 10 sezónách ve druhé nejvyšší soutěži sestoupil do MSFL Třinec. Z divize postoupily Bohunice, Karviná B a Start Brno.

Uničov na úvod soutěže pojede na hřiště jednoho z nejstarších fotbalových klubů v Česku. V Uherském Brodě byl první fotbalový oddíl založen už v roce 1893. Soutěžní zápasy se zde ale hrály až od roku 1929. Zpočátku nižší přebory. Na lepší soutěž dosáhl Uherský Brod za Protektorátu, kdy se dostal do 3. nejvyšší soutěže. Po druhé světové válce dlouho balancoval mezi 4. a 5. nejvyšší soutěží. Až v sezóně 1977/78 se dostal po reorganizaci soutěží opět do 3. ligy.

Na této úrovni se udržel až do počátku 90. let. Sezóny 1990/91 a 1991/92 strávil v divizi. Následoval postup do MSFL a v sezóně 1994/95 historicky nejlepší soutěž, když se v Uherském Brodě na jednu sezónu hrála 2. liga. Následoval úpadek, nejprve 3 roky v MSFL a poté opět balanc mezi 4. a 5. nejvyšší soutěží. Až v sezóně 2017/18 se opět vrátil do MSFL a hraje ji nepřetržitě dodnes. Nejlépe od té doby skončil 8. hned v návratové sezóně. Jinak se umisťoval pod 10. místo.

V minulé sezóně těsně uhájil příslušnost v MSFL. S bilancí 9 výher, 7 remíz a 18 porážek skončil se 34 body a skóre 40:61 na 14. místě. Před sestupující 16. Vrchovinou skončil o 3 body.

Uherský Brod už má za sebou první soutěžní zápas sezóny. V předkole Mol Cupu vypadl na hřišti Holešova po prohře 1:2.

Uničov nezačal minulou sezónu dobře. Po výhře v 1. kole čekal na další 5 zápasů. Druhá polovina podzimu se mu po výměně trenéra a návratu Jiřího Balcárka povedla, když bodoval 7x v řadě. Jaro začal prohrou v Hlučíně, pak ale zapsal 13 výher v řadě a v MSFL skončil s bilancí 20 výher, 5 remíz a 9 porážek na 4. místě. Získal 65 bodů při skóre 76:37. Nadále tak zůstává jediným týmem, který hraje MSFL nepřetržitě od jejího vzniku.

Do nového ročníku vstoupil Uničov také předkolem domácího poháru. Do ligy se naladil vysokou výhrou 6:0 v Břidličné.

Vzájemná bilance v MSFL:

Uničov – remíza – Uherský Brod

8-6-4 skóre 35:21


Poslední vzájemné utkání:

Uherský Brod – Uničov 1:2 (Obdržalek – Ambrozek, Komenda)
Soupiska ČSK Uherský Brod:


Jakub Somberg, Jakub Srnec, Pavel Konečný, Jakub Škultéty, Tomáš Maleňák, Jakub Obdržálek, Tomáš Martiš, Marek Mančík, Samuel Bulko, Miroslav Leskovjan, Marek Flasar, Mário Michalec, Adam Kadlček, Richard Kovařík, Marek Kúdela, Vojtěch Straňák, Matěj Dubský.Realizační tým:


Zdeněk Šebesta - hlavní trenér

Michal Slezák - vedoucí družstva

Ostatní utkání 1. kola MSFL:


Blansko - Rosice

Hranice - Zlín B

Start Brno - Zlínsko

Bohunice - Hlučín

Třinec - Hodonín

Frýdlant - Frýdek-Místek

Ostrava B - Karviná B

Znojmo - Slovácko BComments


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page