top of page
  • Lukáš Macek

V neděli dopoledne se představíme na zlínské Vršavě


Tradice zlínského béčka je dlouhá a sahá až do období 40. let. Za války a krátce po ní hrál Zlín B 2. nejvyšší soutěž u nás. Pak nastal úpadek. V 60. letech 3. nejvyšší soutěž, na jejich konci 4. V 70. letech spadl do krajského přeboru a dvakrát až do I. A třídy (6. nejvyšší soutěž).

Zpátky nahoru se začal dostávat v 90. letech, kdy byl stabilním účastníkem divize. V sezóně 2002/03 se poprvé probojoval do MSFL. Po počátečním oťukávání v soutěži a dvou 13. místech přišlo nejlepší období Zlína B v soutěži.

V sezóně 2004/05 uhrál své dosud nejlepší umístění, kterým bylo 4. místo. Následovalo 8. a 6. místo. Jinak se ale Zlín B umisťuje v MSFL spíše ve spodní části tabulky. Soutěž opustil v sezóně 2009/10, kdy hrál divizi. V letech 2017 – 19 tým nehrál žádné soutěže kvůli juniorské lize.

V aktuální sezóně je Zlín B s bilancí 9 výher, 8 remíz a 11 porážek s vyrovnaným skóre 33:33 a 35 body na 12. místě. V minulém kole si vyšlápl na trápící se Karvinou B a z jejího hřiště si odvezl výhru 1:0.

Uničov čeká na výhru už 3 zápasy. Proti Rosicím neudržel vedení a remizoval 1:1. Se 46 body je na 4. místě.Vzájemné zápasy:

Uničov – remíza – Zlín B

16-8-10

skóre 58:46

 

Podzimní zápas:

Uničov – Zlín B 2:1 (Komenda, Hausknecht – Bobčík)

Soupiska FC Zlín B:


Erik Slezák, Jakub Neubauer, Filip Jura, Petr Hönig, Dalyn Červinka, Patrik Kulíšek, Matyáš Hartman, Marek Švach, Šimon Polášek, Radek Ovesný, Adam Číž, Radim Hamalčík, Matěj Slouk, Libor Bobčík, Tomáš Zábojmík, Charles Samson Chibuike, David Jeřábek, Miroslav Jeřábek.
Realizační tým:


David Hubáček - hlavní trenér

Roman Dobeš - asistent trenéra

Otakar Novák - trenér brankářů

Dominik Zahnaš - vedoucí družstva

Michal Molek - zdravotník

Ostatní zápasy 28. kola MSFL:


Blansko - Třinec

Zlínsko - Uherský Brod

Start Brno - Hodonín

Hlučín - Karviná B

Hranice - Frýdlant

Rosice - Slovácko B

Bohunice - Frýdek-Místek

Znojmo - Ostrava B
Comentários


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page