top of page
  • SK Uničov

V Uničově proběhl charitativní turnaj JEMELKA Cup

Dne 6. 5. 2023 se konal charitativní turnaj Jemelka Cup chlapců a dívek narozených v roce 2012 a mladších. Turnaj sklidil velký úspěch a pozitivní ohlasy nejen u hráčů, ale i trenérů, rodičů a návštěvníků turnaje. Mezi návštěvníky byla i malá bojovnice Laurinka Košťálová, která trpí těžkou formou dětské epilepsie. Fandila s rodiči přímo na hřišti nejen domácímu celku SK Uničov, který společně s iniciativou Děti Dětem akci pořádal, ale také dalším 14 týmům. V závěru charitativního turnaje byl Laurince předán šek na částku 70 434 Kč. „Jsme velice rádi, že jsme takto společně všichni mohli pomoci. Obrovské poděkování patří zejména rodičům hráčů SK Uničov ročníku narození 2012, bez kterých bych akci takového velkého rozsahu a společenského přesahu pořádat nemohl“, sdělil trenér SK Uničov Lukáš Filinský. Poděkování patří také SK Uničov za možnost uskutečnit charitativní akci v areálu a na travnatých hřištích a Základní škole u Stadionu za poskytnutí obědů pro všech 225 hráčů a 25 trenérů. Veliké díky patří i několika sponzorům, bez kterých by se nepodařila takto vysoká částka získat.

Hlavním smyslem turnaje však nebylo sportovní vítězství, ale pomoc malé Laurince. Pro fotbalové fanoušky však doplňujeme informace o průběhu a výsledcích turnaje.

V dopoledním programu probíhaly boje ve třech základních skupinách po pěti týmech. Bojovalo se o postup do odpoledních bojů Ligy Mistrů, Evropské Ligy a Ligy Děti Dětem.

Ze základních skupin do Ligy Mistrů postoupil celek domácího SK Uničov a to společně s týmy SK Líšeň, TJ Svitavy, MFK Chrudim a FC Žďas Žďár nad Sázavou.

Do Evropské Ligy se probojovaly celky MFK Vítkovice, SK Sigma Olomouc, TJ Valašské Meziříčí, MFK Karviná a SK Hanácká Slavia Kroměříž.

V Lize Děti Dětem bojovaly o poháry týmy FK Frýdek-Místek, FK Šternberk, SK Líšeň, 1.FC Viktorie Přerov a HFK Olomouc.

Krásné dřevěné poháry si tedy odvážely tyto vítězné týmy:

v Lize Mistrů zvítězil tým FC Žďas Žďár nad Sázavou před SK Uničov a MFK Chrudim,

v Evropské Lize zvítězil tým MFK Vítkovice před SK Sigma Olomouc a TJ Valašské Meziříčí a

v Lize Děti Dětem zvítězil tým FK Frýdek-Místek před FK Šternberk a SK Líšeň.

Všichni hráči navíc získali na památku dřevěnou medaili, takže nikdo neodjížděl s prázdnou.