top of page
  • Lukáš Macek

Ve středu dorazí do Uničova sestupem ohrožené Velké Meziříčí


Historie fotbalu ve Velkém Meziříčí sahá až do roku 1906. První soutěžní zápasy se hrály v sezóně 1933/34. Až do konce 2. světový války se hrála ve městě 3. nejvyšší soutěž v Československu. Poté nastal postupný úpadek. V novodobé historii (90. léta) působilo Velké Meziříčí v nižších okresních soutěžích na úrovni 6. – 7. nejvyšší soutěže v Česku. Pak už přicházel jen postup vzhůru. Pro sezónu 2004/05 si klub vybojoval účast v krajském přeboru, který hned vyhrál a v sezónách 2005/06 až 2014/15 působil v divizi. Od sezóny 2015/16 hraje nepřetržitě MSFL. Nejlepším umístěním bylo 2. místo v sezóně 2017/18. Jinak se Velké Meziříčí umisťovalo na konči sezóny spíše ve střední nebo nižší části tabulky.

V aktuální sezóně bude mít Velké Meziříčí ještě práci s udržením soutěže. Z 29 zápasů má bilanci 7 – 8 – 14, 29 bodů a skóre 49:70. V tabulce je na 15. místě, o bod před 17. Uherským Brodem na sestupové pozici. Kolem sebe má s 29 body i Vrchovinu a Frýdlant. V minulém kole porazilo Zlín B 3:1.

Uničov se nachází na opačném pólu tabulky. 11 výher v řadě jej posunulo s 58 body na aktuálně 3. místo. V minulém kole vyhrál 3:0 v Hodoníně. Takto dlouhou sérii výher měla v MSFL naposledy Sigma Olomouc B v minulé sezóně, kdy soutěž vyhrála a postoupila do 2. ligy.Vzájemná bilance (před jarním zápasem):

Uničov 6 výher, 2 remízy, Velké Meziříčí 6 výher

Poslední vzájemný zápas:

Velké Meziříčí – Uničov 2:1 (Malata, Franěk – Krč)
Soupiska FC Velké Meziříčí:


Brankáři:

Matyáš Pelán, Adam Dubec, Michal Lancman


Obránci:

Vojtěch Hron, Tomáš Mrňa, Martin Puža, Michal Bouček, Matěj Sysel, Marek Malata, Patrik Mucha


Záložníci:

Marek Lokvenc, Kryštof Crhan, Petr Dolejš, Radim Šuta, Tomáš Franěk, Pavel Partl, Eduard Smejkal, David Karmazín, Leo Šťourač, Richard Foltýn


Útočníci:

Antonín Plichta, Mirek Malata
Realizační tým:


Jan Šimáček - hlavní trenér

Libor Švec - asistent trenéra

Martin David - vedoucí družstva
Ostatní zápasy 34. kola MSFL:


Frýdek-Místek - Kvítkovice

Frýdlant - Znojmo

Uherský Brod - Kroměříž

Ostrava B - Vítkovice

Blansko - Rosice

Vrchovina - Hlučín

Hranice - Zlín BSPONZOR UTKÁNÍ:Comments


Aktuálně
Starší příspěvky
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page