top of page

Založení klubu se datuje k 7. dubnu 1935 kdy se v Uničově sehrál první zápas a to proti zájezdovému týmu SK Litovel. První údaje spojené s aktivitou k založení fotbalového oddílu v Uničově se vedou od února roku 1935, kdy hlavními aktéry byli páni R. Rotr, Antonín Navrátil, Josef Gajdošík a Alois Nesvadba. První oficiální název tak byl SK Union Uničov. Oficiální barvou se stala modrá a bílá. V roce 1952 jsme svědky přejmenování na SOKOL ZVIL Uničov.

 

V tomto roce se Uničov konečně dočkal vytoužené lepší soutěže (Krajského Přeboru), o kterou tak poctivě po všechna poválečná léta usiloval. O rok později se Uničov stal vítězem Krajského přeboru, znovu ale s jiným názvem, tentokrát DSO Spartak Uničov. Ve finále Uničov ovšem podlehl Spartaku Královo pole. Roku 1956 jsme byli svědky prvního postupu do divize. V roce 1959 se František Schneider stal prvním uničovským fotbalistou, kterému se dostalo cti reprezentovat naši republiky v kopané. Hrál na dorosteneckém turnaji UEFA v Bulharsku ve Staré Zagoře v dresu ČSSR proti Francii a NDR.

TJ Uničovské strojírny, tak se roku 1966 Uničov znovu přejmenoval. O dva roky později odchovanec uničovské kopané Zdeněk Konečný dovedl jako kapitán ČSSR k vítězství na dorosteneckém turnaji UEFA ve Francii československý tým. V roce 1970 se oddíl zapojil do oslav 20. výročí mateřského podniku Uničovské strojírny. Při otevření nového trávníku se v Uničově představila pražská Sparta. Uničov dokázal před čtyřtisícovou návštěvou zvítězit 1:0. V rudém dresu se předvedl i uničovský odchovanec Radek Gulajev.

Historie

bottom of page