top of page
  • Lukáš Macek

Uničov zavítá na půdu ambiciozního Frýdku-Místku

Frýdek-Místek hraje MSFL po sestupu z 2. ligy třetí sezonu, v minulosti ale působil i výše. V sezoně 1976/77 si zahrál 1. ligu, jinak byl dlouholetým účastníkem 2. ligy. Nejhorším obdobím byly pro klub roky 2000 – 2006. V MSFL se potácel na dně tabulky (kromě sezony 2002/03. kdy skončil 4.) a v sezonách 2004/05 a 2005/06 spadl až do divize. Po postupu následovalo dalších 7 sezon v MSFL a 5 sezon v 2. lize, odkud klub sestoupil v sezoně 2017/18.

V minulé i předminulé sezoně byli Valcíři (přezdívka klubu) blízko návratu do 2. ligy. V sezoně 2018/19 byli před posledním kolem 1., ale prohra v Hlučíně znamenala v konečné tabulce až 3. místo za Líšní a Petřkovicemi.

V minulé neúplné sezoně skončil Frýdek-Místek 3. o dva body za postupujícím Blanskem. V 18 zápasech si připsal 10 výher a po 4 remízách a prohrách, 34 bodů a skóre 29:16. Doma ani jednou neprohrál.

Tuto sezonu je Frýdek-Místek po 6 odehraných zápasech na 4. místě. Z 6 zápasů 4x vyhrál, 2x prohrál, skóre 15:8. V minulém kole, předehrávce 16. kola, prohrál doma s Kroměříží 1:2, když hrál celý 2. poločas bez vyloučeného Russmanna a o bod jej připravil až proměnenou penaltou Kovář v 86. minutě.

Nejzkušenějším hráčem je útočník Adam Varadi, který v minulosti hrál za Baník, Sigmu nebo Plzeň. S Baníkem vyhrál v sezoně 2003/04 ligu, se Sigmou v sezoně 2011/12 pohár.

Uničov v minulém kole překonal svůj sezonní rekord, kterým byla výhra 7:1 nad Otrokovicemi. Tentokrát rozstřílel Jihlavu B 8:0. Hattrickem se blýskl Jan Ambrozek. Doma vyhrál potřetí v řadě, ale venku ještě nebodoval. S 9 body je v tabulce 6. 20 vstřelených gólů je nejvíc v lize, ale na druhé straně má s 10 obdrženými góly 4. nejhorší obranu v lize.